Środa, 14 marca 2018 roku

XXXVIII sesja Rady Powiatu Gostyńskiego

Porządek posiedzenia XXXVIII sesji Rady Powiatu Gostyńskiego
22 marca 2018 r., godz. 13:00

1. Otwarcie i ustalenie quorum.
  2. Składanie i rozpatrywanie wniosków dotyczących porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołów:
    • Nr XXXIV/17 sesji Rady Powiatu z 30 listopada 2017 r.,
    • Nr XXXV/17 sesji Rady Powiatu z 14 grudnia 2017 r.,
    • Nr XXXVI/18 nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu z 10 stycznia 2018 r.,
    • Nr XXXVII/18 nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu z 24 stycznia 2018 r.
  4. Informacja Starosty o działalności Zarządu Powiatu Gostyńskiego w okresie międzysesyjnym.
  5. Pytania radnych dotyczące przedstawionej informacji i odpowiedzi Zarządu.
  6. Informacja Przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i udzielonych na nie odpowiedziach.
  7. Zapytania radnych.
  8. Rozpatrzenie projektów oraz podjęcie uchwał w sprawach:
    • przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2017 rok,
    • przyjęcia Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2018-2022,
    • udzielenia dotacji z budżetu powiatu na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków,
    • określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizowanych w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości kwot na poszczególne zadania w 2018 r.,
    • wyrażenia zgody na zadeklarowanie i uiszczenie wpłat na udziały w Spółdzielni Socjalnej Ecoss,
    • wyrażenia woli utworzenia Stowarzyszenia Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski „Samorząd dla Zrównoważonego Rozwoju” i przystąpienia do Stowarzyszenia Powiatu Gostyńskiego,
    • zmian budżetu i w budżecie powiatu na 2018 r.,
    • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gostyńskiego na lata 2018-2028,
    • przyjęcia informacji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu gostyńskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w roku 2017.
  9. Sprawozdanie z działalności Rady Społecznej przy SPZOZ w Gostyniu za 2017 r.
  10. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówce oświatowej prowadzonych przez Powiat Gostyński w 2017 r.
  11. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu o stanie sanitarnym i sytuacji epidemiologicznej powiatu gostyńskiego w roku 2017.
  12. Sprawozdanie z działalności Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu gostyńskiego za 2017 r.
  13. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gostyniu o stanie bezpieczeństwa sanitarno - weterynaryjnego powiatu gostyńskiego w 2017 r.
  14. Odpowiedzi na zapytania.
  15. Wnioski i oświadczenia radnych.
  16. Wolne głosy.
  17. Zakończenie.