Środa, 23 października 2019 roku

Za wolność waszą i naszą

W piątek 18 października 2019 roku uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi uczestniczyli w prelekcji z udziałem weteranów misji pokojowych i stabilizacyjnych w Afganistanie oraz Iraku. W czasie spotkania obecni byli też przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Weterani opowiadali o tym, jak wyglądała ich służba, jakie powierzano im zadania oraz jakie były cele misji. W trakcie prezentacji nie zabrakło konkursów związanych z misjami. Za prawidłową odpowiedź można było zdobyć atrakcyjne nagrody.

Jednak największą atrakcją okazało się bezpośrednie połączenie przez Skype’a z polskimi żołnierzami stacjonującymi w bazie Bagram. Zadawanie pytań na temat przebiegu służby w Afganistanie wzbudziło największe zainteresowanie wśród biorącej udział w spotkaniu młodzieży.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi