Wtorek, 27 sierpnia 2019 roku

Zamiast samochodem – pieszo. Utrudnienia w ruchu podczas Powiatowego Zakończenia Lata Piaski. 2019

W sobotę, 31 sierpnia w godzinach od 8.00 do godziny 2.00 w nocy dnia następnego w związku z koncertem „Piaski Disco SummerFestival Show” nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach Szkoły Podstawowej w Piaskach. Organizatorzy spodziewając się dużej ilości widzów przygotowali parkingi przy kościele w Piaskach, na placu targowym w Piaskach, wzdłuż ulicy Leśnej oraz na piaskowskim rynku. Przygotowano także polny parking przy Strefie Aktywizacji Gospodarczej na kilkaset aut. Samochody pozostawione w miejscach niedozwolonych zostaną odholowane na koszt właściciela. W związku z utrudnieniami i przewidywanym dużym napływem gości, prosimy mieszkańców Piasków i pobliskich miejscowości, aby przybyli pieszo na koncert. Dodatkowo, organizatorzy koncertu zwracają się z prośbą do mieszkańców osiedla Drzęczewo o parkowanie samochodów w dniu koncertu na własnych posesjach. Nie będzie możliwości parkowania aut przy ul. Drzęczewskiej. Należy także pamiętać o zmianie organizacji ruchu na wymienionym wcześniej osiedlu, która będzie obowiązywać od godz. 8.00. Ze względów bezpieczeństwa zostanie zamknięta ul. Bojanowskiego i część ul. Drzęczewskiej, od ul. Dębowej do Jesionowej. Objazd zostanie przygotowany przez osiedle Drzęczewo, ulicami Dębową, Jesionową, gdzie także będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i parkowania.

Od godz. 16.00 na ul. Drzęczewskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Ulica Drzęczewska będzie przeznaczona wyłącznie dla pieszych. Na ulice św. Filipa Neri, Kopernika i Bojanowskiego dojazd i wyjazd z posesji dla mieszkańców będzie się odbywał tylko z ul. Bojanowskiego. Z kolei na ul. Drzęczewskiej od strony Piasków będzie obowiązywać zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Teren będzie monitorowany przez służby mundurowe, a właściciele pojazdów, którzy nie będą stosowali się do znaków drogowych, mogą zostać ukarani mandatami. Za utrudnienia przepraszamy.

Opracowanie: UG Piaski