Poniedziałek, 18 lutego 2019 roku

Zapewniają bezpieczeństwo pracy – zostali docenieni

Firma FMW Sp. z o.o. Sp. komandytowa z Gostynia otrzymała wyróżnienie w XXV edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy Bezpiecznej” przeprowadzonego przez Państwową Inspekcję Pracy, oddział w Lesznie. Przedsiębiorstwo doceniono za przeprowadzenie gruntownej modernizacji siedziby firmy, dzięki której poprawiły się warunki i poziom bezpieczeństwa pracy.  Gratulacje na uroczystości podsumowującej konkurs złożył laureatom Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

Konkurs „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” adresowany jest do pracodawców. Jego celem jest promowanie firm, które organizują  pracę  w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy.

W kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 250 osób wyróżnienie otrzymała firma z Gostynia – FMW Sp. z o.o. Sp. komandytowa. Głównym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa jest produkcja wyrobów tekstylnych do mebli tapicerowanych, poduszek, pokrowców meblowych itp. Dzięki przeprowadzonemu generalnemu remontowi obiektu, w którym znajduje się firma znacznie poprawiono warunki pracy w pomieszczeniach produkcyjnych i administracyjno-magazynowych.  Poza tym, wymiana parku maszynowego wydatnie zwiększyła bezpieczeństwo pracy. Obniżono poziom hałasu, wyeliminowano zapylenie, stanowiska pracy dostosowano do wymogów ergonomii. Zapewniono ponadto oświetlenie zgodne z przepisami.

Gratulacje laureatom z powiatu gostyńskiego złożył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.
- Znalezienie się w gronie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzegania przepisów prawa pracy zasługuje na szczególne uznanie – napisał w liście skierowanym do przedsiębiorstwa, życząc przy tym inspiracji do podejmowania nowych rozwiązań w kierunku stałego rozwoju firmy.

Podczas spotkania obecna była także Monika Bielka – laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu.