Poniedziałek, 04 marca 2019 roku

Zaplanowano działania dla osób z niepełnosprawnościami

Jedną z ważnych grup społecznych, korzystających ze wsparcia powiatowego systemu pomocy społecznej i wsparcia dla rodzin w powiecie gostyńskim są osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny oraz opiekunowie. Dla tego środowiska zaplanowano w najbliższym roku działania, które oprócz integracji środowiska służą też aktywizacji, rekreacji i możliwości zaprezentowania swoich talentów. Ich realizatorami będą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Przedstawiamy poniżej listę najważniejszych wydarzeń z zaplanowanych działań.  Z uwagi na oczekiwanie na rozstrzygnięcia konkursowe dokładne terminy planowanych imprez zostaną dopiero ustalone.

Informacjom towarzyszą zdjęcia z poprzednich edycji tych wydarzeń.

1. XX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BEZ BARIER - ŚWIĘTA GÓRA 2019

Miejsce: Kongregacja św. Filipa Neri - Głogówko

Termin: sierpień - wrzesień 2019

Adresaci wydarzenia: osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie (przewidywana liczba uczestników 300-500 osób), zasięg ogólnopolski