Środa, 13 listopada 2019 roku

Zawody strzeleckie z okazji 75-lecia Ligi Obrony Kraju

8 listopada na  strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Gostyniu odbyły się zawody strzeleckie z okazji jubileuszu 75-lecia powstania  tej organizacji.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi reprezentowali: Zosia Konczewicz, Mateusz Juskowiak, Tomek Żeglarski, Szymon Brzeskot, Eryk Kędzia i Eryk Polowczyk. Drużynę przygotował pan Włodzimierz Jurkowski.

Uczestnicy zawodów musieli się zmierzyć z strzelaniem z kbks na dystansie 50m (10 strzałów) oraz pistoletu na dystansie 10m (5 strzałów). Suma zdobytych punktów w obu konkurencjach miała wyłonić  najlepszego strzelca.

Na zakończenie rywalizacji – po zsumowaniu punktów – okazało się, że na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Juskowiak, a na trzecim Eryk Kędzia. Przedstawiciele szkoły serdecznie gratulują uczniom oraz opiekunowi drużyny i życzą dalszych sukcesów.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi