Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 15 września 2020 roku

Zbliża się „Noc Zawodowców”


Już 2 października odbędzie się „Noc Zawodowców” – przedsięwzięcie realizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Tegoroczne wydarzenie będzie miało formę wirtualną – zainteresowani uczniowie i ich rodzice skorzystają z wybranych zagadnień poprzez stronę internetową organizatora. Partnerem „Nocy Zawodowców” jest m.in. powiat gostyński.

Przedsięwzięcie promuje szkolnictwo branżowe i techniczne, jako szkolnictwo pozytywnego wyboru, dające możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Ma ono szczególnie angażować młodzież ostatnich klas szkół podstawowych, ich rodziców, pracodawców, rzemieślników, doradców zawodowych, nauczycieli kształcących w zawodach i wszystkich, których interesuje tematyka związana z edukacją i rynkiem pracy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak.

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej www.cwrkdiz.leszno.pl, gdzie po wybraniu przez uczestnika interesującej go zakładki zostanie przekierowany na kanał YouTube lub odpowiednią podstronę/artykuł (z ustawioną odpowiednio datą premiery). Będzie tam mógł znaleźć m.in. ofertę szkół branżowych i technicznych z całego subregionu, ofertę okolicznych rzemieślników i firm (które zaprezentują konkretne zawody), porozmawiać z doradcą zawodowym czy wziąć udział w konkursach przygotowanych specjalnie na tą okazję.


Opracowanie: CWRKDiZ 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies