Środa, 20 czerwca 2018 roku

Złoty „Huragan Brzezie”. Lekkoatleci z Brzezia najlepsi

Z workiem z medalami z XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócili zawodnicy „Huraganu Brzezie”. Ilona Brzechwa zdobyła dwa złota i srebro, Anna Wujek wywalczyła złoto, srebro i brąz, a Piotr Skowron sięgnął po złoto i dwa srebra. Trenerem lekkoatletów jest Łukasz Mayer, który jednocześnie został jednym z czterech szkoleniowców kadry wojewódzkiej. Gratulacje złotej drużynie złożył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski  oraz Etatowy Członek Zarządu Janusz Sikora.

Od 10 do 12 czerwca w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP. W zawodach brało udział ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy rywalizowali o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Wspierało ich ponad 800 trenerów, lekarzy, sędziów i wolontariuszy. Była to największa impreza sportowa w Polsce zaplanowana na 2018 r.

W skład reprezentacji Olimpiad Specjalnych Wielkopolski – Poznań weszło 3 zawodników klubu Olimpiad Specjalnych Polska - ,,Huragan Brzezie” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu, a jednym z czwórki trenerów kadry lekkoatletów województwa wielkopolskiego został przewodniczący i trener klubu ‘’Huragan Brzezie” Pan Łukasz Mayer.

Łącznie, reprezentacja naszego województwa zdobyła 8 złotych, 11 srebrnych i 7 brązowych medali. Lwią część tego dorobku medalowego wywalczyli zawodnicy z Brzezia.  Ilona Brzechwa  zdobyła złoty medal  w biegu na 100 m, złoty medal w sztafecie 4x100m oraz srebrny medal w skoku w dal z rozbiegu. Anna Wujek zwyciężyła w złoty sztafecie 4x100 m,  ponadto otrzymało srebro w biegu na 100m i brązw pchnięciu kulą. Z kolei na szyi Piotr Skowrona zawisły trzy krążki:

srebro w biegu na 400 m, srebrow sztafecie 4x100m oraz  złoto w skoku w dal z rozbiegu.

Gratulacje zawodnikom, trenerowi oraz przedstawicielowi szkoły złożył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski i Etatowy Członek Zarządu Janusz Sikora. Przy okazji życzyli sportowcom powodzenia i determinacji do odnoszenia kolejnych sukcesów. Ponadto każdy z medalistów otrzymał zestaw gadżetów oraz bon na 100 złotych do zrealizowania w sklepie sportowym.