Środa, 13 listopada 2019 roku

Złożyli uroczystą przysięgę

8 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podniosły nastrój towarzyszył występowi uczniów, którzy wspominali historię naszego narodu, walkę o wolność, poświęcenie ludzi zwyczajnych, tak bardzo podobnych do nas – kochających swoją Ojczyznę.

Przed rozpoczęciem części artystycznej uczniowie klas I o profilu mundurowym złożyli uroczystą przysięgę. Osoby w mundurach powinny nosić go z szacunkiem i umiłowaniem, zwracać szczególną uwagę na swoje zachowanie oraz kierować się zasadami moralnymi. Ślubowanie to nie rzucanie słów na wiatr. Słowa przysięgi od tej pory muszą na stałe zagościć w sercach i umysłach młodych adeptów klas wojskowych, którzy w przyszłości mogą bronić naszego narodu tak mężnie i odważnie, jak niegdyś Polacy walczyli o niepodległą Polskę.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi