Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 16 kwietnia 2019 roku

Zmagania z królową nauk


5 kwietnia 2019 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu już po raz siedemnasty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka liczy się w życiu”. Organizatorami turnieju byli nauczyciele matematyki ZSZ w Gostyniu. Udział w nim wzięły drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gostyńskiego, które otrzymały do rozwiązania 20 zadań w czasie 60 minut.

Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, zwrócenie uwagi na jej szerokie zastosowanie w życiu codziennym oraz pracy zawodowej, jak również kształcenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w zadaniach praktycznych.Turniej odbywa się w formie zdrowej rywalizacji między pięcioosobowymi drużynamiz uwagi na ogólne przekonanie o sile takiej umiejętności jak praca zespołowa, która stanowi jedną z najbardziej pożądanych przez pracodawców cech dobrego pracownika na współczesnym rynku pracy.

Największą liczbę punktów i tym samym zwycięstwo w tegorocznej edycji zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu w składzie:Anna Stanisławska, Filip Życiak, Jędrzej Kulczak, Patryk Lukaszewski, Mateusz Bzdenga.

Zespoły uczestniczące w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Radę Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu, Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu oraz Getin Noble Bank S.A. Placówka partnerska.Słodki poczęstunek dla zmagających się z królową nauk przekazała Piekarnia Ciastkarnia R & P Ciążyńscysp.j. Nagrody i dyplomy wręczyli Wicestarosta Gostyński pan Janusz Sikora  oraz dyrektor ZSZ w Gostyniu pan Maciej Marcinkowski.


Opracowanie: Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies