Poniedziałek, 25 lutego 2019 roku

Zostań krwiodawcą

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi. Takie osoby znalazły się w poniedziałek 18 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, gdzie została przeprowadzona zbiórka krwi.

Zgłosiło się ponad 40 osób, z których 33 mogły w tym dniu oddać po 450ml krwi. Byli wśród nich uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zbiórkę zorganizowało Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział z Leszna, Mateusz Matysiak – nauczyciel oraz Marta Wawrzyniak - higienistka szkolna.

„Po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę krwi w naszej szkole, w której między innymi po raz pierwszy wzięli udział nasi pełnoletni uczniowie, gratuluję im odwagi. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Cieszę się, że grupa krwiodawców zwiększa się z akcji na akcję” – Mateusz Matysiak – jeden z organizatorów zbiórki.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu