Piątek, 17 września 2021 roku

ZSO z nową przestrzenią do parkowania

Zakończyła się budowa parkingu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Szkoła zyskała dodatkowych ok. 20 miejsc postojowych. Przed południem służyć będą uczniom i nauczycielom, popołudniu osobom przyjeżdżającym na halę sportową.  Dodatkowo powstał parking dla rowerów, z którego chętnie korzystają licealiści.

Roboty polegały na utwardzenie ogółem blisko 700 m² powierzchni. Na 250 m² położono geokratę (kratka parkingowa), dzięki czemu możliwe było zachowanie czynnej powierzchni biologicznej. Pozostała część, droga dojazdowa do stanowisk postojowych, wykonana została z trylinki pochodzącej z rozbiórki parkingu przed budynkiem na ul. Wrocławskiej 8 (była przychodnia).

Wartość prac wyniosła 97 000 złotych. Wykonawcą robót była firma AS Piotra Frąckowiaka z Gostynia.