Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 16 października 2018 roku

ZSS w Brzeziu rozbudowany. Mają szkołę jak marzenie

Ponad 4,6 mln złotych kosztowała „Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych” w Brzeziu


Ponad 4,6 mln złotych kosztowała „Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych” w Brzeziu. Projekt obejmował zarówno budowę m.in. nowej sali gimnastycznej i sześciu pracowni, jak również ich wyposażenie w sprzęt i pomoce naukowe. Dzięki temu szkoła jest jedną z najlepszych placówek specjalnych w Wielkopolsce. Szkołą jak marzenie.

12 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. – To dzień, w którym spełniają się marzenia. Uczniowie, nauczyciele, rodzice czekali na ten moment od lat. – mówił Starosta Gostyński Robert Marcinkowski po czym symbolicznie przekazał klucze do nowego obiektu dyrektor placówki Małgorzacie Wice – Koniecznej.

W ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych rozbudowano szkołę oraz wyposażono nowo powstałe pomieszczenia. Powstała sala gimnastyczna o wymiarach 12m x 24m, dodatkowe 3 sale lekcyjne, w których znajdują się pracownie: fizyczna, matematyczna oraz językowa, a także 3 pokoje do zajęć rewalidacyjnych: pracownia EFG Biofeedback, „sala doświadczania świata” oraz pracownia alternatywnej i wspomagającej komunikacji.

Poza tym w nowo wybudowanym budynku znajduje się świetlica, sala korekcyjna ze sprzętem do rehabilitacji ruchowej, szatnie, toalety, pomieszczenie socjalne i gospodarcze oraz magazyn.

Koszt całego projektu to ponad 4,6 mln złotych  85% tej kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej - Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  - W ramach projektu „Rozbudowa ZSS w Brzeziu” pozyskaliśmy wsparcie finansowe na kwotę ponad 3,9 mln. W ten sposób zrealizowaliśmy marzenia społeczności szkolnej Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu dając możliwość większego i bardziej wszechstronnego oddziaływania na rozwój dzieci i młodzieży – powiedział Janusz Sikora Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

Warto dodać, że w ramach projektu „Rozbudowa ZSS w Brzeziu” wyposażono nowo powstałe pomieszczenia w sprzęt niezbędny do przeprowadzania zajęć.

Zakupy objęły doposażenie pracowni: językowej, matematycznej i fizycznej, EEG Biofeedback (umożliwiającej stymulację mózgu)  oraz AAC – przeznaczonej do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, czyli takiej, która zastępuje lub uzupełnia mowę.  Nowy sprzęt otrzymała także terapeutyczna  sala doświadczania świata - pomieszczenie wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Sprzęt pojawił się również w sali sportowej, korekcyjnej, w świetlicy i na korytarzach.

 - Dziś niemożliwe staje się możliwym. To, co jeszcze 2 lata temu wydawało się kosmicznym pomysłem, teraz się spełniło i zrealizowało. Mamy nowoczesną salę sportową i pracownie. Czujemy się jak rodzina, która wprowadza się do nowego domu, gdzie wszystko jest nowe, pachnące świeżością. I to co najważniejsze - jest nasze. – podsumowuje dyrektor ZSS w Brzeziu Małgorzata Wika – Konieczna.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies