Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 01 lipca 2021 roku

ZSZ w Gostyniu będzie miał nową halę. Umowa na realizację zadania podpisana


Rusza budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. W czwartek 1 lipca powiat gostyński podpisał umowę na realizację tego zadania. Wykonawcą wyłonionym w przetargu została rodzima firma RAF-MAL, która w ostatnich latach odpowiedzialna była za inną powiatową inwestycję – budowę nowego skrzydła szpitala.

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu to największa szkoła w powiecie gostyńskim –kształci się w niej ponad 1000 uczniów. Do tej pory placówka nie dysponowała pełnowymiarową halą sportową, na której można by przeprowadzać lekcje wychowania fizycznego oraz zajęcia dodatkowe. Potrzebę budowy nowego obiektu zgłaszały również kluby sportowe oferujące treningi z różnych dziedzin dla młodzieży z terenu całego powiatu. W związku z tym Rada Powiatu Gostyńskiego podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy nowego obiektu i zabezpieczyła środki na ten cel. W wyniku ogłoszonego przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma RAF-MAL Zakład Usługowo Remontowy Rafał Piotrowski.

1 lipca 2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyniu podpisana została umowa na realizację zadania. Jej wartość to 7 845 612,18 zł. Zgodnie z zapisami umowy, termin zakończenia umowy mija 30 czerwca 2023 r.

Zgodnie z założeniami projektowymi nowy obiekt sportowy składać się będzie z jednokondygnacyjnej sali z boiskiem (wymiary 24,6x44 m i wysokości 9 m) oraz dwukondygnacyjnej części z widownią i pomieszczeniami towarzyszącymi (szatnia okryć wierzchnich, toalety – damska, męska i przeznaczona dla niepełnosprawnych, szatnie z umywalkami, natryskami i węzłem sanitarnym). Na parterze znajdować się też będzie pomieszczenie trenera, sędziów, pomieszczenie techniczne (kotłownia), gospodarcze i magazyny sprzętu.

Hala przeznaczona i przystosowana będzie do uprawiania sportów zespołowych (boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do siatkówki, dwa boiska do koszykówki). Dodatkowo zaprojektowano możliwość przedzielenia boiska na 3 osobne za pomocą mechanicznej kurtyny.

Sala posiadać będzie również widownię na piętrze – antresolę z trybunami ruchomymi na 120 - 150 miejsc. Przed halą przewiduje się wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Nowy obiekt sportowy usytuowany będzie przy ul. Poznańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Jego budowa wiąże się z koniecznością prac rozbiórkowych i zburzeniem dwóch budynków technicznych, znajdujących się w miejscu, w którym w przyszłości powstanie hala.

- Dziś nie mówimy o planach, a o konkretach. Zgodnie z podpisaną umową nowy obiekt sportowy zostanie oddany do użytku do końca czerwca 2023 roku. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku powstanie bryła obiektu, która na stałe wpisze się w krajobraz szkoły. Hala sportowa będzie dopełnieniem na mapie potrzeb sportowych w powiecie gostyńskim. Z obiektu skorzystają uczniowie największej szkoły ponadpodstawowej, ale też kluby sportowe i stowarzyszenia - mówił Starosta Robert Marcinkowski.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies