Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 11 stycznia 2023 roku

Auta dla ŚDS Krobia i gminy Pogorzela. Gwarancja bezpiecznych przejazdów


Dwa auta 9-osobowe przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych trafiły do powiatu gostyńskiego. Jedno służyć będzie uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi, drugie wykorzystane zostanie na dowożenie dzieci do szkół w gminie Pogorzela. Zakupy były możliwe dzięki wsparciu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w łącznej kwocie 160 000 zł. Resztę dołożył powiat gostyński i gmina Pogorzela.

Na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi zakupiono nowe auto marki Ford Transit Custom. Jest ono przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Na co dzień będzie dowoził i odwoził 35 uczestników na zajęcia prowadzone przez jednostkę. Warto dodać, że dziennie każdy z dwóch samochodów, będących na stanie ŚDS przejeżdża średnio 170 km. Koszt samochodu to 178 700 zł. Powiat gostyński otrzymał wsparcie z PFRON w wysokości 80 000 zł. Resztę sfinansował ze środków własnych.

Do gminy Pogorzela również trafiło auto marki Ford Transit Custom. Koszt jego zakupu to 190 700 zł, z czego 80 000 zł pochodziło ze środków PFRON. Pozostała kwota pochodzi ze środków gminy. Samochód służyć będzie uczniom, którzy dowożeni są do szkół znajdujących się poza gminą Pogorzela – m.in. do Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies