Środa, 31 maja 2023 roku

Biegli przy fantastycznej pogodzie

W XXI Integracyjnym Biegu Bez Barier im. Bł. Edmunda Bojanowskiego zwyciężyli: Anna Wujek z Chumiętek i Jan Adamkiewicz ze Strzelec Wielkich.

W ramach XXXVIII Ogólnopolskiego Biegu im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Piaskach odbył się po raz dwudziesty pierwszy Integracyjny Bieg Bez Barier. We wszystkich kategoriach wystartowało ponad sześciuset zawodników, w tym w biegu głównym 130 biegaczy. W biegu integracyjnym wystartowali niepełnosprawni biegacze z powiatu gostyńskiego. Siedemnastu zawodników startowało w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Oba biegi integracyjne, które towarzyszyły sportowym zmaganiom XXXVIII Biegu im. Bł. E. Bojanowskiego, charakteryzowały się zaciętą walką aż do samej linii mety. W tym roku pogoda dopisała, przypomnijmy, że rok temu bieg odbywał się w czasie ulewy.

W biegu kobiet zwyciężyła Anna Wujek (Chumiętki), reprezentująca Środowiskowy Dom Samopomocy w Krobi, która od samego startu narzuciła swoje tempo, objęła prowadzenie i utrzymywała przewagę, na drugim miejscu na metę wbiegła Ewelina Włodarczak (Ziółkowo), reprezentująca Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach Stowarzyszenia „Kreatywni”, a trzecie miejsce zajęła Marta Maćkowiak (Domachowo), reprezentująca WTZ w Piaskach.

W biegu mężczyzn, po zaciętej walce do samej linii mety, zwyciężył Jan Adamkiewicz z Strzelec Wielkich, startujący w barwach Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Drugi był Nikodem Szymański z Piasków, startujący w barwach ZSS w Brzeziu. Trzecie miejsce wywalczył Adrian Smektała, reprezentujący Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piaskach Stowarzyszenia „Kreatywni”.

Zawody sędziowały Natalia Hajnsz, Hanna Czwojda i Marta Adamek i Ewa Rogowicz – wolontariuszki z PCPR w Gostyniu.

Zwycięzcy „Biegu bez barier” zostali nagrodzeni pucharami, medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz upominki.  Zwycięzców udekorował Wicestarosta Gostyński  Janusz Sikora.

Organizatorami XXI Integracyjnego Biegu bez barier byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Urząd Gminy w Piaskach, GOK w Piaskach i Stowarzyszenie „DZIECKO”.