Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 18 września 2023 roku

Coś dla ciała i dla ducha


W tym co robimy, nie musimy być idealni. Mamy być wystarczająco dobrzy. Ta zasada odnosi się do różnych ról, jakie pełnimy, także rodzica czy opiekuna osoby z niepełnosprawnością.

Właśnie dla tych grup skierowane są działania realizowane w ramach projektu „Po pierwsze rodzina”.

Rozmawiając z osobami, z którymi współpracujemy na co dzień, wielokrotnie słyszeliśmy o zmęczeniu, braku czasu dla siebie, chęci wytchnienia. To wielka sztuka przyznać, także przed sobą samym, że potrzebne jest oderwanie się od codziennych problemów, choćby na chwilę.

Odpowiedzią na te potrzeby są organizowane grupy wsparcia. W ich ramach 12 września odbyły się pierwsze zajęcia jogi.

Dlaczego właśnie joga? Mówi się, że nieruchoma pozycja w jodze wymaga zaangażowania oraz koncentracji, które przyczyniają się do wytworzenia psychicznej równowagi i przeciwdziałają rozproszeniu naszego umysłu. Ciało zyskuje sprawność, równowagę, wytrzymałość i dużą witalność a umysł lepszą koncentrację i spokój.

Uczestniczki zajęć, zwłaszcza po zajęciach w chustach, mówiły, że dawno nie doświadczyły tak pozytywnych emocji. Dziękujemy Kamili za przypomnienie, że warto zadbać o siebie i mamy do tego prawo. Do zobaczenia następnym razem w ENSOmedica! Zadbajmy o siebie, aby lepiej pomagać naszym bliskim, którzy tego potrzebują.

Projekt „Po pierwsze rodzina”, uzyskał dofinansowanie ze środków Wojewody Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2023 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej. Realizowany jest też przy udziale środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Wojewody Wielkopolskiego.


Opracowanie: PCPR w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies