Czwartek, 24 czerwca 2021 roku

Czeladnicy na piątkę. Doceniono najlepszych

Egzaminy czeladnicze zdali na piątkę. Ze względu na pandemię w ubiegłym roku nie można było im pogratulować osobiście.  Uroczystość odbyła się w czwartek 17 czerwca. Sześciu najlepszych absolwentów szkół zawodowych, ich rodzice oraz mistrzowie szkolący odebrali wyróżnienia.

Wydarzenie miało miejsce 17 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele gmin i powiatu gratulowali uczniom dobrych wyników w nauce. Wagę  kształcenia  zawodowego podkreślał dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Tomasz Wika. Starosta Gostyński Robert Marcinkowski zwracał uwagę na zaangażowanie w kształcenie zarówno samych czeladników, jak i ich rodziców oraz mistrzów.

W tym roku egzamin czeladniczy z wynikiem bardzo dobrym zdało sześciu  uczniów uczących się zawodu w zakładach zrzeszonych w gostyńskim Cechu Rzemiosł Różnych.  Wyróżnienia otrzymali: elektryk Jan Rajewski (mistrz Wojciech Żarnowski), murarz-tynkarz Jakub Rauchut (mistrz Marek Wieczorek), monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Kamil Świerzewski (mistrz Krzysztof Mendyka), monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Adam Hajduk (mistrz Krzysztof Wencel), murarz- tynkarz  Marek Łapacz (mistrz Tadeusz Pazoła) oraz murarz- tynkarz Artur Matysiak (mistrz Mariusz Matysiak).