Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 07 lutego 2024 roku

Darmowe ferie 2024 z karate


W czasie ferii zimowych

- od 10 do 24 lutego 2024 r. - serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką walki karate do dojo (sala treningowa) w Gostyniu na Dni Otwarte Klubu karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”. Przez cały okres ferii zimowych możesz skorzystać z darmowych zajęć.

Podczas dni otwartych każdy uczestnik będzie mógł:

– wziąć udział w darmowym treningu karate,

– poznać i porozmawiać z młodymi karatekami oraz ich trenerami,

– poznać funkcjonowanie klubu,

– poznać kulturę karate,

– poznać metody treningowe oraz perspektywy rozwoju,

– dowiedzieć się o zawodach i startach w karate olimpijskim (WKF) i karate nieolimpijskim.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ! Dzieci, młodzież oraz dorosłych !

Obowiązuje obuwie i strój sportowy.

Terminy darmowych ferii z karate: 10 lutego (sobota) godz. 15.30; 13 lutego (wtorek) o godz. 18.00; 15 lutego (czwartek) o godz. 18.00; 20 lutego (wtorek) o godz. 18.00; 22 lutego (czwartek) o godz. 18.00; 24 lutego (sobota) godz. 15.30;

DLACZEGO KARATE?

Karate jest dla wszystkich nie zależnie od wieku, płci czy warunków fizycznych. Karate to sztuka walki kształtująca ciało i umysł poprzez aktywność fizyczną, rywalizację i zabawę.

Karate uczy przede wszystkim :

– szacunku i dyscypliny,

– równowagi i spokoju,

– odporności na stres,

– wyznaczania i realizowania celów,

– samoobrony i koordynacji ruchowej.

Karate daje poczucie pewności siebie, co pomaga w podejmowaniu decyzji; wspiera logiczne myślenie. Dzięki konsekwencji i systematycznemu ćwiczeniu buduje osobowość, kształtuje cierpliwość oraz uczy panowania nad emocjami.

Nasi trenerzy kładą duży nacisk na edukację, sprawność fizyczną, rozwój pasji i zainteresowań. Zajęcia prowadzone są dla wszystkich, w różnych grupach wiekowych, począwszy od 6 roku życia. Dla naszych zawodników i ich rodzin organizujemy rożnego rodzaju wydarzenia sportowe i integracyjne m.in. zawody sportowe, obozy, spotkania integracyjne w „Krainie orła”.

Trenując z nami korzystasz z wiedzy doświadczonych oraz licencjonowanych trenerów i utytułowanych zawodników, w tym mistrzów świata i mistrzów Polski.

 

Po feriach zimowych zapraszamy wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 6 do 12 lat oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).

Działalność Klubu Karate TKKF „TĘCZA” dofinansowują Gmina Gostyń, Powiat Gostyński i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 


Opracowanie: Mirosław Sobkowiak 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies