Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 03 kwietnia 2023 roku

exManaam i Pectus. Zapraszamy na dożynki powiatowe 2023


Będzie smacznie, rodzinnie i rockowo-popowo. Już dziś zapraszamy na dożynki powiatowe na Świętej Górze, które tradycyjnie odbędą się 15 sierpnia. Wśród atrakcji: znane wszystkim dzieciom postaci z Krainy Bajek, niezawodny duet clownów Ruphert i Rico a także iluzjonista Magik Mitoraj. Najmłodsi będą mogli się także wykąpać w prawdziwej pianie. Ponadto promujemy ,,Dobre Smaki Powiatu” i lokalnych producentów. Na scenie dużo dobrej muzyki. W tym roku będzie popowo-rockowo. Zapraszamy na koncerty zespołów exMaanam oraz Pectus.

Dożynki powiatowe na Świętej Górze to połączenie tradycji z dobrą zabawą dla całych rodzin. Wydarzenie, jak co roku rozpocznie msza polowa, a po niej wspólne dzielenie się chlebem, odśpiewanie wieńca oraz konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Na placu kultowym zaprezentują się ponadto lokalni producenci i koła gospodyń wiejskich. Wszystko w myśl zasady, by promować ,,Dobre Smaki Powiatu”, a więc smaczne i charakterystyczne dla powiatu produkty. Będzie można ich też spróbować podczas wspólnego gotowania z kucharzem.

W programie przygotowaliśmy również mnóstwo atrakcji dla dzieci: niezawodny duet clownów Ruphert i Rico, zamki dmuchane, animacje i zabawy. W tym roku pojawi się także parada bajkowych postaci. Tym razem wyjątkowa, bo świętować będziemy 95. Urodziny Myszki Mickey. Po raz pierwszy w świat iluzji wprowadzi nas Magik Mitoraj. Zapraszamy także na kąpiel w prawdziwej pianie. To będzie prawdziwy ,,Piana Day!”.

Na scenie prawdziwie popowo-rockowa uczta. Na początek koncert zespołu exManaam. Skład kapeli to połączenie członków legendarnej grupy Maanam z nowymi muzykami. Wokalistką zespołu jest charyzmatyczna Katarzyna Leszko. Widzowie usłyszą największe hity zespołu na nowych aranżacjach i wykonaniach.

Gwiazdą wieczoru tegorocznych dożynek będzie natomiast Pectus. Hity zespołu grane są w największych stracjach radiowych. Zespół tworzy czterech braci. Liderem kapeli jest Tomasz Szczepanik. Na scenie wybrzmią takie utwory jak: ,,Barcelona”, ,,Jeden moment” czy ,,To, co chciałbym Ci dać”.

Organizatorem wydarzenia jest powiat gostyński, gmina Piaski, Centrum Kultury i Bibliteka w Piaskach, Oratorium Świętego Filipa Neri na Świętej Górze oraz Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko i Fabryka Event.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies