Piątek, 12 maja 2023 roku

Grupa ludzi nieprzeciętnych. Teatr MPF przed kolejnymi artystycznymi wyzwaniami

Są młodzi, utalentowani i pełni pasji. Teatr MPF, działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odnosi coraz większe sukcesy. Już w najbliższych dniach wystąpi na dwóch ogólnopolskich festiwalach młodzieżowych. Aby wyjazd grupy był możliwy, Zarząd Powiatu Gostyńskiego postanowił wesprzeć młodych artystów kwotą 5000 złotych.

Teatr MPF powstał w 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Grupą teatralną kieruje Ewelina Mendyka – nauczycielka języka polskiego. W jej skład wchodzą uczniowie oraz absolwenci gostyńskiego liceum. Kilku z nich, wykorzystuje swoje aktorskie umiejętności na deskach teatralnych w całej Polsce. Przez lata teatr przyczynia się do promowania powiatu gostyńskiego w całej Polsce, stał się marką i wizytówką szkoły. Był też wielokrotnie nagradzany i dowiódł, że może rywalizować z najlepszymi. Lista nagród, jakimi został uhonorowany MPF jest długa.

W ostatnim czasie grupa wystawiała spektakl ,,ZnikaNie”. Sztuka jest opowieścią o poszukiwaniu boskości wśród kobiet i pierwiastka damskiego wśród mężczyzn. W ubiegłym roku była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała m.in. nagrodę główną GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu ,,Brodnicka Uczta Teatralna” w Brodnicy oraz I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu ,,Teatralna Majówka 2022” w Środzie Wielkopolskiej.

Przed aktorami kolejne artystyczne wyzwania. W dniach 12-14 maja wezmą udział Ogólnopolskim Festiwalu ,,Młodzieżowe Zatargi z Teatrem 2023”, a tydzień później w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Teatralna Majówka 2023”. Aby wyjazdy grupy były możliwe, Zarząd Powiatu Gostyńskiego postanowił przekazać artystom 5000 złotych.

- W powiecie gostyńskim doceniamy nieprzeciętne pomysły i ludzi, którzy za nimi stoją – mówił na spotkaniu z grupą teatralną Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. – Cieszymy się, że grupa będzie mogła się rozwijać. Chętnie wspieramy osoby które mają pasję, a dzięki temu rozwijają swoje umiejętności i promują nasz region – dodawał.