Środa, 10 maja 2023 roku

I Międzynarodowy Turniej Młodziczek i Kadetek w Gostyniu

W dniach 06.05-07.05.2023r. w ramach współpracy polsko- niemieckiej oraz zbliżającego się 100- lecia Kani Gostyń odbył się I Turniej Międzynarodowy młodziczek i kadetek który rozegrał się w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. W zawodach brały udział drużyny z Krotoszyna, Kościana, Gostynia, Kadry Wielkopolski oraz dwa zespoły z Drezna.

W sobotę przed rozpoczęciem rozgrywek, oficjalne otwarcie poprowadził Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. Po rozegraniu planowanych spotkań w ten dzień na uczestników turnieju czekała niespodzianka- koncert piosenkarki Julii Nowak.

Dalsze rozgrywki rozpoczęły się z samego rana w niedzielę. Każda z drużyn podczas zawodów pokazała się na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu mecze były zacięte i interesujące. Wydarzenie przebiegło w świetnej atmosferze a co najważniejsze- bezkontuzyjnie.

Klasyfikacja końcowa młodziczek

1. Kadra Wielkopolski
  2. UKS Kaniasiatka Gostyń
  3. KKS Astra Krotoszyn
  4. VSV Grun- Weiss Dresden Coschutz

Klasyfikacja końcowa kadetek

1. UKŻPS Kościan
  2. Dresdner SSV Volleyball
  3. Kadra Wielkopolski
  4. UKS Kaniasiatka Gostyń

UKS Kaniasiatka Gostyń pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom oraz partnerom za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Mamy nadzieję, że aspekt wymiany polsko-niemieckiej będzie ważnym i istotnym punktem w szkoleniu naszych adeptów.

Opracowanie: UKS Kaniasiatka