Wtorek, 23 maja 2023 roku

Jest szansa na budowę boiska przy ZSO w Gostyniu. Powiat otrzyma dofinansowanie

Powiat gostyński pozyskał środki na budowę nowego boiska z zadaszeniem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. W ramach projektu powstanie także wirtualna strzelnica, na której uczniowie wszystkich powiatowych szkół będą mogli realizować zajęcia w ramach Edukacji dla bezpieczeństwa. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całkowita wartość projektu to 1618 311 zł. Dofinansowanie wynosi 1 132 81,70 zł. Według założeń projekt ma być zrealizowany jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, powiat gostyński złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach konkursu Olimpia 2023, zakładającego budowę obiektu sportowego w ramach ,,Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich". Projekt zakłada budowę boiska sportowego wraz z zadaszeniem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Dodatkowo boisko wyposażone zostanie w mobilne, wirtualne strzelnice laserowe na 4 stanowiska strzeleckie. Aktualnie powiat gostyński, realizując zajęcia na strzelnicy dla uczniów szkół ponadpodstawowych (w ramach podstawy programowej) płaci za to ponad 35 000 zł rocznie. Dzięki własnym urządzeniom, te koszty zdecydowanie zmaleją. Na boisku będzie można  trenować takie dyscypliny sportowe, jak: koszykówka, siatkówka czy tenis ziemny. Obiekt usytuowany będzie za istniejącą  halą sportową.

Całkowita wartość projektu to 1 618 311 zł. Wnioskowane dofinansowanie wynosi 1 132 817,70 zł. Kwota, którą otrzymujemy jest zgodna ze złożonym wnioskiem. Wkład własny musi zostać zabezpieczony w budżecie powiatu do momentu podpisania umowy o dofinansowanie. Temat będzie przedmiotem obrad Zarządu, a także Rady Powiatu Gostyńskiego. Na takie rozwiązanie finansowe samorząd jest przygotowany bez konieczności rezygnacji z jakichkolwiek przedsięwzięć, planowanych w tym roku.

Należy zwrócić uwagę na bardzo krótki termin realizacji inwestycji. Zgodnie z założeniami projektu, boisko powinno zostać wybudowane jeszcze w tym roku.

Pierwszym krokiem jest uzyskanie stosownych pozwoleń. Powiat po otrzymaniu decyzji  o wynikach naboru złożył już do Urzędu Miejskiego wniosek o wydanie warunków zabudowy dla planowanej inwestycji.