Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 16 września 2022 roku

Koncert wdzięczności


Środowisko uchodźców wojennych z Ukrainy zaprasza na Koncert Wdzięczności. To muzyczne podziękowanie dla mieszkańców, firm i samorządów z powiatu gostyńskiego za przyjęcie ukraińskich kobiet i dzieci do polskich domów po wybuchu wojny, za wielomiesięczną wyjątkową pomoc i opiekę, za wsparcie dla tych, którzy walczą w Ukrainie z najeźdźcami z imperialnej Rosji, za liczne transporty humanitarne dla Ukraińców na terenach wyzwalanych spod okupacji rosyjskiej, za gostyński ambulans medyczny dla Specjalnej Grupy Reagowania Medycznego ze Szpitala Chirurgicznego nr 2 w Kijowie, działającej na zapleczu frontu…

Artyści ukraińscy chcą podziękować za tę wyjątkową pomoc. Dlatego zapraszają mieszkańców powiatu gostyńskiego i nie tylko, na "Ukraiński Koncert Wdzięczności dla Gostynian", który odbędzie się 17 września (sobota), o godz. 18:00 w Hutniku.

Chcą podziękować i chociaż odrobinę odwdzięczyć się za pomocną dłoń, jaką Polacy wyciągnęli do nich, gdy w ich ojczyźnie rozpętała się krwawa wojna i trwa rosyjskie ludobójstwo.

- „W powiecie gostyńskim mieszka wielu uchodźców. Ostatnio do powiatu przyjechał żołnierz ochotnik, który straciła nogę na polu walki i to Polacy zapewniają mu protetykę i rehabilitację. Aż wreszcie to z Gostynia pojechała na Ukrainę karetka, która ratuje ludzi na froncie” - mówi Andrej Dżendżuła, ukraiński aktor, prezenter telewizyjny i radiowy, showman, prezes fundacji "Katiusza", współorganizator koncertu w Gostyniu. – „Mam nadzieję, że taki koncert wdzięczności wpłynie pozytywnie na relacje z tym regionem, który nadal aktywnie pomaga Ukrainie i Ukraińcom! Za pomoc dziękujemy, a jest ona najróżniejsza. Region gostyński regularnie przekazuje pomoc humanitarną, medykamenty i inne wsparcie” - dodaje Andrey Djedjula.

Organizatorami koncertu są: PCPR w Gostyniu, GOK "Hutnik", ukraińska Fundacja Charytatywna "Katiusza” wraz z jej przedstawicielami w Gostyniu, Powiat Gostyński, Stowarzyszenie „DZIECKO” i Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Marysinie, ale jak zaznacza Mirosław Sobkowiak, - „pomysł organizacji koncertu wyszedł od strony ukraińskiej. Jest to forma podziękowania ze strony społeczności ukraińskiej, która trafiła do Polski, również na nasz teren oraz przyjeżdża do naszego powiatu po dary. To oni, zgłosili się do organizacji koncertu, chcąc w takiej artystycznej formie podziękować za okazaną pomoc, ale też wsparcie, które cały czas jest przekazywane”. Wydarzenie wspierają lokalne media.

W podziękowaniu zaśpiewają znani na Ukrainie artyści: Mykhailo Hrytskan, Mila Nitich, Serhii Myronenko, Artur Bosso, G-ART, Polina Dashkova, Andrey Djedjula, Will Armex i inni.

- „Każdy, kto przyjdzie, posłucha czegoś fajnego, współczesnego, a nawet odkrywczego. To będzie koncert dla każdego” - mówi Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu.

Warto podkreślić, że data wydarzenia nie jest przypadkowa. – „To rocznica agresji Rosji Sowieckiej na Polskę w czasie II wojny światowej.”


Opracowanie: PCPR w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies