Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 14 kwietnia 2022 roku

Męskie granie na dożynkach. ,,Czerwone Gitary” oraz ,,De Mono” gwiazdami wieczoru


Czerwone Gitary oraz De Mono  wystąpią podczas tegorocznych dożynek powiatowych, które tradycyjnie odbędą się 15 sierpnia na Świętej Górze. Po raz kolejny zapraszamy na dzień pełen ,,dobrych smaków powiatu”, atrakcji dla najmłodszych, tradycji i dobrej zabawy. Współorganizatorem wydarzenia jest powiat gostyński, gmina Piaski, Kongregacja Oratorium Świętego Filipa Neri w Gostyniu, Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach oraz Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko.

Msza święta koncelebrowana, święto plonów, wspólne gotowanie, wiejskie targowisko, stoiska lokalnych firm i organizacji pozarządowych oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci – tak w skrócie zapowiadają się dożynki powiatowe, które pod hasłem ,,Dobre Smaki Powiatu” odbędą się 15 sierpnia na Świętej Górze koło Gostynia. Wśród największych atrakcji postaci z Krainy bajek, niezawodny duet clownów Rupert i Rico w programie: ,,Cyrk przyjechał do miasteczka”, bańkowy zawrót głowy w wykonaniu Inny Biliaievy – finalistki programu ,,,Mam talent” oraz pokaz ptaków drapieżnych.

Na deser wystąpią dwie muzyczne gwiazdy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Czerwone Gitary to zespół, który od prawie 60 lat tworzy przeboje znane szerokiej publiczności. Wieczór zakończy kapela De Mono z charyzmatycznym Andrzejem Krzywym. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli wspólnie zaśpiewać największe hity zespołu takie jak ,,Jak statki na niebie” czy ,,Znów jesteś ze mną”.

Współorganizatorem wydarzenia jest powiat gostyński, gmina Piaski, Kongregacja Oratorium Świętego Filipa Neri w Gostyniu, Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach oraz Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu. 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies