Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 15 marca 2023 roku

Młodzi i zdolni z ZSOiZ w Krobi!


                                                   

Dnia 9 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie z okazji 5-lecia konkursu recytatorskiego #PanTadeusz, który odbył się  w Teatrze Miejskim w Lesznie.

Oto kilka refleksji Oli Piechockiej i Karola Humerskiego na temat tego wydarzenia.

W mojej opinii był to bardzo twórczy i inspirujący konkurs. Gdy każdy zaprezentował się na scenie Teatru Miejskiego w Lesznie, mieliśmy możliwość, żeby zobaczyć kieszeń sceniczną i kulisy całego teatru. Najbardziej podobała mi się garderoba aktorów. Będąc tam poczułam,  jakbym szykowała się do występu na scenie. Podczas spotkania z aktorami uzyskałam dużo cennych wskazówek. Sądzę, że  czas spędzony podczas przygotowań do dalszych etapów konkursu dodał mi więcej pewności siebie i rozwinął moje zdolności teatralne.

Ola Piechocka, klasa 2aL

Uczestnictwo w konkursie “#Pan Tadeusz” oraz w jubileuszu zorganizowanym z okazji jego 5 - lecia jest dla mnie możliwością spędzenia czasu w sposób nietuzinkowy i wyjątkowy, bowiem rzadko mam okazję, aby być w teatrze oraz recytować fragment literatury przed większą publicznością.

Jestem wdzięczny, że mogłem rozmawiać z aktorami i poznać ich sposoby na lepsze zapamiętywanie, wczuwanie się w recytowany fragment oraz samemu się tymi sposobami podzielić. Bardzo się cieszę, że mieliśmy możliwość zwiedzania teatru “od kuchni” i zobaczenia jak wygląda praca aktora oraz całego zaplecza osób, bez których teatr nie miałby prawa bytu. Ogólnie mówiąc: ogrom, ogrom pracy wielu, wielu ludzi, aby móc dany spektakl wystawić na scenie.

Wszystkich zachęcam, aby wzięli udział w takim konkursie. Można poznać dużo świetnych ludzi, nowe miejsca, a także nabyć wiele doświadczenia, które na pewno zaowocuje w dalszym życiu.

Karol


Opracowanie: ZSOiZ w Krobi 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies