Środa, 20 października 2021 roku

Najlepiej zdali egzamin zawodowy. Otrzymali 1000 zł nagrody

9 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z egzaminem zawodowym otrzymało Nagrodę Zarządu Powiatu Gostyńskiego.  Czeki w wysokości 1000 zł wręczył im Starosta Gostyński Robert Marcinkowski oraz Wicestarosta Janusz Sikora.

9 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z egzaminem zawodowym otrzymało Nagrodę Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Do laureatów trafiły czeki na 1000 złotych. Wśród nich znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu: Kacper Grobelny (technik mechatronik), Szymon Wolniak (technik logistyk) oraz Przemysław Hądzlik (technik logistyk). Najlepiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi z egzaminem zawodowym poradzili sobie: Sebastian Ciesielski (technik żywienia usług gastronomicznych), Weronika Junkert (technik ekonomista), Jagoda Wolsztyniak (technik ekonomista). 1000 zł otrzymają także absolwenci Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Monika Kaczmarek (technik żywienia i usług gastronomicznych), Maja Majchrzak (technik weterynarii), Dominika Kasperkowiak (technik weterynarii).

W piątek 15 października nastąpiło uroczyste przekazanie symbolicznych czeków na 1000 złotych.

Warto dodać, że troje nagrodzonych otrzymało już w tym roku podobne wyróżnienia. Maja Majchrzak i Dominika Kasperkowiak uzyskały także Nagrodę Zarządu Powiatu Gostyńskiego za wynik maturalny (po 1000 zł w sierpniu tego roku).  Tegorocznym rekordzistą jest Kacper Grobelny, który do tej pory otrzymał już nagrodę za najlepszy wynik maturalny oraz za uzyskanie tytułu finalisty polskiej edycji międzynarodowego konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat (łącznie 3000 zł).

Przypomnijmy, program wyróżniania zdolnych uczniów nagrodami w wysokości  1000 zł zapoczątkowany został w 2019 roku. W tym roku czeki o takiej samej wysokości trafiły już do najlepszych maturzystów oraz laureatów olimpiad przedmiotowych.