Wtorek, 13 lipca 2021 roku

Nie żyje Leon Adamski – druh harcmistrz, Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego

Nie żyje druh harcmistrz Leon Adamski. Przez wiele lat zarażał młodych ludzi pasją do harcerstwa, pełniąc m.in. funkcję Komendanta Hufca ZHP w Poniecu. Za swoją działalność społeczną w  2007 roku otrzymał tytuł Zasłużonego dla Powiatu Gostyńskiego.

Druh harcmistrz Leon Adamski z harcerstwem związany był od 1945 roku  Wstąpił wówczas do 6. drużyny ZHP im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Poniecu. W 1987 roku został wybrany Komendantem Hufca ZHP w Poniecu. Po reorganizacji harcerstwa w 1997 roku objął funkcję Komendanta Szczepu ZHP. Przez wiele lat organizował wyjazdy letnie dla dzieci i młodzieży. Był autorytetem dla zuchów, harcerzy i instruktorów z całego powiatu. To z jego inicjatywy corocznie harcerze przekazują Ogień Betlejemski organizacjom, instytucjom i szkołom na terenie gminy i powiatu.

Przez wiele lat zawodowo związany był w Urzędem Miejskim w Poniecu. Pełnił również funkcję radnego. Za swoją pełną zaangażowania działalność otrzymał wiele nagród i odznaczeń. W 2007 roku za pracę na rzecz kształtowania postaw młodych harcerzy Rada Powiatu Gostyńskiego uhonorowała go tytułem Zasłużonego dla Powiatu Gostyńskiego.

Leon Adamski miał 90 lat. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu/ foto: archiwum prywatne