Czwartek, 11 maja 2023 roku

Osiemnasty transport humanitarny

W 441 dniu wojny obronnej Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą dotarł do miejsca przeznaczenia,  osiemnasty - w akcji koordynowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - transport humanitarny darów z Ziemi Gostyńskiej do Ukrainy.

Transport jest adresowany do osób cywilnych, zamieszkujących w rejonie walk w Okręgu Donieckim (w rejonie Bachmutu), w tzw. „strefie zero”, do dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz do rodzin dotkniętych atakami agresora rosyjskiego, a głównie do seniorów i osób starszych, którzy, mimo zamieszkiwania w strefie frontowej, odmawiają opuszczenia swoich domów, które są dorobkiem ich życia.

Na transport złożyły się zebrane dary: m.in. środki opatrunkowe i środki dezynfekujące, a także żywność: głównie konserwy.

Dary odebrali wolontariusze ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „Katiusza” i przewieźli do Ukrainy. Ta kolejna wyjątkowa nieodpłatna pomoc została udzielona dzięki ofiarności wielu instytucji, szkół, przedszkoli i indywidualnych ofiarodawców.

Organizatorzy transportu serdecznie dziękują za ofiarność i wspólne działanie na rzecz broniącej się Ukrainy. Przedstawiciel Fundacji „Katiusza” Vasyl Novodvorsky podkreśla: -„Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak wytrwale pomagają napadniętej Ukrainie.

Ruszyła już zbiórka na kolejny transport humanitarny. Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00 (lub po tej godzinie po indywidualnym umówieniu się) -  tel. 65 572 7528; 601 071 487;

Potrzebna jest przede wszystkim pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, a zwłaszcza opatrunki żelowe, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne. Potrzebna jest żywność: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne, itp.

Potrzebne są też generatory prądu.

Mamy też nadzieję, że kolejne firmy i mieszkańcy gmin naszego powiatu oraz wszyscy chętni pomogą w pozyskaniu niezbędnego sprzętu medycznego, lekarstw, opatrunków oraz żywności. Prosimy Was o pomoc i wpłaty.

Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta

66 2030 0045 1110 0000 0270 9000