Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 29 stycznia 2024 roku

Ponad 673 tys złotych - WOŚP 2024


PONAD 673 TYSIĄCE ZŁOTYCH MIESZKAŃCY POWIATU GOSTYŃSKIEGO PODAROWALI NAJWIĘKSZEJ ORKIESTRZE ŚWIATA – TO WSTĘPNE WYNIKI 32. FINAŁU WOŚP

OJ! DZIAŁO SIĘ!

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Było chłodno i wietrznie. A jednak byliśmy razem, wspieraliśmy się i bawiliśmy. To był dzień wyjątkowych emocji i niesamowitych wrażeń. To był dzień serdeczności. Dziękujemy za każde Wasze wsparcie, za każdy Wasz uśmiech! To niezwykle poruszające i piękne, że kolejny rok możemy wszyscy razem czerpać radość z pomagania i robić rzeczy wielkie! Mieszkańcy powiatu gostyńskiego są niezwykle szczodrzy! Są dobrymi ludźmi. Znów pokazaliście Państwo, że będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Efekt jest wspaniały. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego, wg wstępnych wyliczeń, zebrali na walkę z chorobami płuc  (przez zakup sprzętu specjalistycznego i prowadzenie diagnostyki) ponad 673 tysiące złotych!

To wstępne wyniki działań czterech sztabów:

- w Piaskach – ok. 81 000 zł,

- w Krobi – ok. 100 713 zł,

- w Poniecu – ok. 64 740 zł,

- w Gostyniu (z finałami w Pępowie, w Pogorzeli i w Bork Wlkp. – ok. 426 377 zł.

Sztab WOŚP w Gostyniu SPECJALNE PODZIĘKOWANIA kieruje do WOŚP WYKULANI LICYTACJE - 32 Finał - Gostyński Turniej Kręglarski , do OSP KSRG Gola i do 32. Finał WOŚP z Nieprzemakalni Gostyń i WGPR Gostyń ! To wyjątkowe ludzie od lat wnoszący pomysły, działania i SERCA dla ratowania życia i zdrowia dzieciaków i wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują!

BRAWA DLA WAS !

 

Dziękujemy za wyjątkowy 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim!  Finał już za nami, emocje po tej największej letniej zadymie w środku zimy powoli opadają, powracamy do rzeczywistości. Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu bardzo gorąco  dziękuje wszystkim za energię i siłę, która została przekazana w finałową niedzielę i w poprzedzające ją dni. Byliście wspaniali, kolorowi, życzliwi i niezwykle uczynni. Nie uda nam się teraz wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo lista nie miałaby końca.

Dla wszystkich jednak z całego serca: WIELKIE, WIELKIE, WIELKIE DZIĘKI !

W szczególności dla niesamowitych organizatorów lokalnych akcji, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu na zorganizowanie Finału w swoich miejscowościach, przedszkolach, szkołach, organizacjach czy firmach; dla niestrudzonych wolontariuszy, którzy pomimo chłodu i przenikliwego wiatru dzielnie zbierali datki do puszek; dla sponsorów i partnerów oraz dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wyniku zbiórki, dla ludzi, którzy swoimi urzędniczymi decyzjami w sposób bardzo namacalny przyczynili się do sukcesu finału, dla muzyków, tancerzy, śpiewaków, plastyków; dla tych, którzy piekli, gotowali, spontanicznie pomagali i dla tych, którzy niestrudzenie liczyli, dla tych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących, dla tych długimi godzinami obsługiwali licytacje internetowe. To był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem będzie super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne.

Szanowni Mieszkańcy wszystkich gmin powiatu gostyńskiego! To prawdziwy zaszczyt móc grać z WAMI!

Opracowanie: Szef Sztabu 269 Mirosław Sobkowiak


 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies