Poniedziałek, 28 listopada 2022 roku

W sobotę 19 listopada 2022 r. w hali sportowej mieszczącej się przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie rozegrano Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego. Zwycięzcy gminnych rozgrywek walczyli o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu.

Na parkiet wprowadził zawodników wiceprezes ZOSP RP w Gostyniu - dh Roman Danielczyk. Otwarcia turnieju i powitania przybyłych gości oraz zawodników dokonał prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - dh Andrzej Małecki. Wśród kibicujących nie zabrakło wójta gminy Pępowo - Grzegorza Matuszaka, zastępcy wójta, a zarazem komendanta gminnego ZOSP RP w Pępowie - Grzegorza Wabińskiego, wiceprezesów ZOSP RP w Gostyniu - dha Romana Danielczyka i Andrzeja Dorsza, a także członków Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu w osobach - dh Andrzej Szymkowiak, dh Bogdan Pawlak, dh Mikołaj Wojtyczka oraz dha Agnieszka Nowacka- Zbiorczyk. Przebieg turnieju relacjonował Tomasz Gruetzmacher.

Wśród rywalizujących druhów znaleźli się zawodnicy z jednostek OSP Godurowo, OSP Bruczków, OSP Kunowo, OSP Krajewice, OSP Skoraszewice oraz OSP Niepart, która została zwycięzcą turnieju.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

- I miejsce - OSP Niepart

- II miejsce - OSP Skoraszewice

- III miejsce - OSP Godurowo

- IV miejsce - OSP Bruczków

- V miejsce - OSP Krajewice

- IV miejsce - OSP Kunowo

Ponadto podczas trwania turnieju wybrano najlepszego bramkarza i strzelca. Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Tobiasza Kutzmanna - zawodnika z OSP Skoraszewice. Z kolei najlepszym strzelcem powiatowych rozgrywek został Mateusz Mikołajczak z drużyny OSP Niepart.

Organizatorami turnieju był Powiat Gostyński oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu.

Opracowanie:  A. Nowacka-Zbiorczyk