Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku

Projekt ,,Weihnachten"


Aby wprowadzić młodzież gostyńskiego ogólniaka w nastrój Świąt Bożego Narodzenia oraz zapoznać uczniów, nie tylko uczących się niemieckiego, z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi w Niemczech, grupa uczniów, których drugim językiem obcym w szkole jest niemiecki, wzięła udział w projekcie pod tytułem ,,Frohe Weihnachten".

Pod opieką nauczyciela języka niemieckiego, Małgorzaty Czajki-Woch, przygotowano program, który obejmował zaznajomienie się z prezentacją multimedialną, dzięki której publiczność poznała ciekawostki związane z Bożym Narodzeniem u naszych zachodnich sąsiadów oraz świątecznie nakryty stół, na którym znalazły się symbole bożonarodzeniowe i ilustracje przysmaków świątecznych. Nie zabrakło także kolorowego stoiska, które przypominało o tradycji jarmarków bożonarodzeniowych. Dla widzów przygotowano śpiewniczki, by wspólnie zaśpiewać m. in. kolędę "Cicha noc" - nie tylko w wersji polskiej, ale także niemieckiej. W scenariusz programu wpleciono muzyczne motywy świąteczne: śpiew i grę na instrumentach w wykonaniu chętnych uczniów szkoły. Na zakończenie spotkania wystawione zostało przedstawienie "Jaś i Małgosia" w wersji niemieckojęzycznej.

Taka ,,lekka, łatwa" forma obcowania z językiem poza izbą lekcyjną spodobała się uczniom.

Zaangażowanie się w tego typu zadanie umożliwiło młodzieży wykorzystanie swoich talentów lingwistycznych i artystycznych.


Opracowanie: ZSO w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies