Wtorek, 25 kwietnia 2023 roku

Prymusi z logistyki! ZSZ kształci najlepszych

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu kształci olimpijczyków. Udowodnili to uczniowie technikum logistycznego, którzy w trzech kolejnych olimpiadach przedmiotowych uzyskali tytuły finalistów. Najlepszym gratulacje złożył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. Podziękowania skierowano także do nauczycielek przedmiotów zawodowych – Izabeli Dypczyńskiej oraz Moniki Michalskiej- Szpurki.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu laureatami zostało trzech uczniów ZSZ w Gostyniu:  Piotr Rejek (2 miejsce),  Mateusz Łusiewicz (4 miejsce) oraz Przemysław Hądzlik (6 miejsce).  W pierwszej dwudziestce znaleźli się także: Eryk Sarbinowski (16 miejsce), Wojciech Nowak (17 miejsce) i  Hubert Kopaszewski (20 miejsce).

Równie dobrze uczniowie spisali się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. W gronie laureatów znaleźli się ponownie Przemysław Hądzlik (3 miejsce) i Mateusz Łusiewicz (4 miejsce).

Także w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie finalistami zostali Przemysław Hądzlik oraz Maciej Goszczyński.

25 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Gostyniu odbyło się z finalistami oraz nauczycielkami przedmiotów zawodowych, które przygotowały uczniów do olimpiad – Izabelą Dypczyńską i Moniką Michalską - Szpurką. Gratulacje złożył im Starosta Gostyński Robert Marcinkowski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Marek Smektała.

Ponadto, wszyscy uczniowie, na wniosek Dyrektora ZSZ w Gostyniu będą mogli się ubiegać o Nagrodę Zarządu za osiągnięcia edukacyjne.