Środa, 31 marca 2021 roku

Sprzęt komputerowy o wartości ponad 360 000 zł trafi do powiatowych szkół

Powiat gostyński zakupił sprzęt komputerowy z przeznaczeniem dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe (szkoły branżowe i technika). Wkrótce do uczniów oraz nauczycieli trafi 109 laptopów z oprogramowaniem i słuchawkami, 10 tabletów oraz 14 tabletów graficznych. Ich wartość to ponad 365 000 złotych. Prawie 350 000 zł pochodzi ze środków unijnych.

Zakup poprzedzony był rozeznaniem zapotrzebowania we wszystkich powiatowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu otrzyma komputery przenośne typu 2w1 (laptop-tablet) z piórem graficznym (5 szt.), 50 laptopów, 10 tabletów graficznych, 50 szt. słuchawek oraz 55 zestawów oprogramowania Office.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi korzystać będą mogli z dodatkowych 24 laptopów wraz z oprogramowaniem i słuchawkami. Do Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu trafi 20 laptopów wraz z oprogramowaniem i słuchawkami, z kolei do Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu 10 laptopów wyposażonych w słuchawki i oprogramowanie, 10 tabletów i 4 tablety graficzne.

Powiat gostyński pozyskał środki w ramach projektu: ,,Kształcenie zdalne w szkołach zawodowych powiatu gostyńskiego” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - Poddziałanie 8.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy oraz tryb nadzwyczajny w zakresie epidemii COVID-19.

Wartość zakupu wyniosła 365 509,26 zł. Koszt dofinansowania to 348 160,00 zł.

Powiat gostyński w najbliższym czasie zamierza również przekazać dodatkowe środki na zakup sprzętu komputerowego dla ZSO w Gostyniu.