Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 15 czerwca 2021 roku

Sukcesy gostyńskich capoeiristas


W dniach 5-6 czerwca w Pile odbył się Festiwal 'Vamos Jogar Capoeira' & zawody 'Capolandia' dla dzieci i młodzieży.

Na to wydarzenie wybrało się około 20 osób, które na co dzień trenują w gostyńskiej sekcji Grupo Capoeira Brasil. Prócz możliwości trenowania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z Brazylii i Polski mieli okazję uczestniczyć w egzaminach na nowe stopnie w Capoeira oraz zawodach dla dzieci i młodzieży. 

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w wyprawie uzyskali awanse na wyższe stopnie w Capoeira oraz przywieźli do Gostynia dwa puchary zdobyte w zawodach: Amelia Musielak - 2 miejsce w kat. 9-12 lat Jakub Chwastyniak - 3 miejsce w kat. 13-15 lat 

W imieniu prowadzących zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dowiedzieć się czym jest Capoeira i rozpocząć swoją przygodę z tą sztuką walki, pełną uśmiechu, zwinności, wspaniałych ludzi oraz radości, ale związaną również z systematycznością w działaniu i litrami wylanego potu! 

Czym właściwie jest Capoeira? Jest ona połączeniem sztuki walki, samoobrony i akrobatyki, muzyki, rytmu. Przychodząc na pierwsze zajęcia nie musisz posiadać żadnych umiejętności. To na treningu nauczysz się panowania nad własnym ciałem, wyćwiczysz koordynację, zdobędziesz kondycję. Nauczysz się uderzeń, kopnięć oraz akrobacji charakterystycznych dla Capoeira. Oprócz tego zwiększysz swoją siłę, szybkość, wytrzymałość, gibkość oraz poprawisz sylwetkę!

KIEDY? WTOREK i CZWARTEK18:00-19:00 dzieci (6-11 lat)19:00-20:30 młodzież/dorośli

GDZIE? Mała sala sportowa w Szkole Podstawowej nr 1 Ul. Helsztyńskiego 8 (przy Farze).

Wystarczy wygodny strój sportowy i butelka wody! Pierwsze dwa tygodnie zajęć są zupełnie za darmo! Prosimy o wcześniejszy kontakt:

667 562 612 Łukasz531 959 501 Bartek


Opracowanie: GCB Gostyń 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies