Piątek, 05 maja 2023 roku

Superwizja grupowa w Gostyniu

W Gostyniu, w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, rusza program superwizji. Będzie trwał od maja do listopada 2023 r. Superwizja adresowana jest do specjalistek i specjalistów z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie pracujących w ośrodkach interwencji kryzysowej oraz zespołach interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i powoływanych w ich ramach grupach roboczych z terenu Wielkopolski.

Superwizja – to metoda wsparcia dla specjalistów pracujących z ludźmi dotkniętymi problemami o charakterze psychicznym (np. przemoc, zaburzenia, straty). Obejmuje regularne spotkania specjalisty z certyfikowanym superwizorem.

ISTOTA I CELE SUPERWIZJI

Superwizję rozumiemy jako dobrowolną formę rozwoju zawodowego, ukierunkowanego na lepsze radzenie sobie z różnymi trudnościami związanymi z wykonywaną pracą w obszarze przeciwdziałania przemocy      w rodzinie.

Superwizja będzie miała charakter konsultacyjno-wspierający i służyć będzie dzieleniu się swoimi trudnościami, wątpliwościami i pomysłami, przyglądaniu się pracy własnej i innych specjalistek/specjalistów, wzajemnej wymianie doświadczeń, wspólnemu sięganiu po nowe rozwiązania.

Superwizja w każdej grupie superwizyjnej prowadzona będzie przez superwizorkę/superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie certyfikowaną/certyfikowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Realizatorem programu jest Fundacja PCPS - Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej. Partnerem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Projekt jest realizowany w ramach zlecenia realizacji zadania przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Zadanie finansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego

/Wykorzystano zdjęcie autorstwa Rodeo Project Management Software na Unsplash/

Opracowanie: PCPR w Gostyniu