Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 27 marca 2023 roku

Udany występ karateków TĘCZY w Ogólnopolskim RAION CUP


Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate I RAION CUP 2023, odbywającego się w Środzie Wielkopolskiej, zawodnicy Klub Karate Ogniska Statutowego TKKF „TĘCZA” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  wywalczyli 7 medali.

W zawodach (25.03.2023 r.) wzięło udział 323 zawodników z 21 klubów z całego kraju. Zespół TKKF „TĘCZA” był jednym z najmniejszych. Liczył 7 zawodników. Wystartowali oni w 11 konkurencjach i zdobyli 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Młodych karateków gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” (zawodnicy z gmin: Gostyń, Piaski i Krobia) poprowadzili Marcin DANEK (3. Dan) i Daria PIETRZYK (1. Dan). Trenerzy są zadowoleni ze startu podopiecznych „TĘCZY”: - „Mimo że reprezentacja klubu wystartowała w nielicznej obsadzie, to zawodnicy pokazali się z dobrej strony. W bezpośrednich walkach i repasażach pokazali swoje umiejętności i zajmowali punktowane miejsca w klasyfikacji. Gratuluję wszystkim startującym w barwach „TĘCZY”, bo pokazali dobre przygotowanie techniczne i wolę walki, jak również odporność psychiczną, tak potrzebną w rywalizacji sportowej” – podsumował sensei Marcin Danek

Sensei Daria Pietrzyk dodała, że starty reprezentantów „TĘCZY” były wyśmienite, co podkreślają wywalczone złote medale. – „W indywidualnych i drużynowych startach młodzi wychowankowie gostyńskiego klubu karate pokazali wysokie umiejętności techniczne, zauważone i chwalone również przez trenerów z innych klubów.”

Medale w poszczególnych konkurencjach zdobyli:

a) złote:

- Laura DANIELCZYK – 1. miejsce w kata (układ kombinacji do walki z kilkoma przeciwnikami) indywidualne dziewcząt (9-11 lat);

- Kacper JAKUBIAK -  1. miejsce w kata indywidualna chłopców (9-11 lata);

- Piotr FELEDZIAK, Bartosz KURPISZ i Kacper JAKUBIAK – 1. miejsce w kata drużynowe młodzików i juniorów

b) srebrne:

- Liliana MARCINKOWSKA -  2. Miejsce w kata indywidualne dziewcząt (7-8 lat);

- Alex DANIELCZYK – 2. miejsce w kata indywidualne chłopców (12-17 lat – 9-8 kyu);

c) brązowe:

- Piotr FELEDZIAK  - 3. miejsce  kata indywidualne juniorów (7-1 kyu);

- Bartosz KURPISZ - 3. miejsce  kata indywidualne juniorów młodszych (7-1 kyu);

Marcin Danek dodał, że dobrze spisali się młodzi karatecy walczący w kumite (walka sportowa): - „Czwarte miejsce w kumite wywalczyła Laura Danielczyk. Na pochwałę zasługuje też Kacper Jakubiak, który w kumite walczył zwycięsko i wygrywał kolejne pojedynki. Niestety, z walki o medale wyeliminowała go kontuzja stopy.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 6 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan). Wspierają ich Małgorzata Glapiak (3. Dan) i Daria Pietrzyk (1. Dan).


Opracowanie: TKKF „TĘCZA”


 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies