Wtorek, 09 maja 2023 roku

W sobotę 29 kwietnia na Orliku przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Piaskach rozegrano VII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego.

Punktualnie o godz. 10.00 wszystkich przybyłych powitał - dh Andrzej Dorsz - wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu. Meldunek o gotowości drużyn do turnieju złożył dh Jakub Frąckowiak - członek Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach.

Przed rozpoczęciem piłkarskich rozgrywek odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadził dla uczestników turnieju Adam Żalik - ratownik medyczny, a zarazem druh OSP Bodzewo.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn reprezentujących powiat gostyński i gminy: Piaski, Pępowo, Borek Wlkp., Poniec, Gostyń oraz Krobię.

Piłkarskie rozgrywki na Orliku przeprowadzono z podziałem na dwie grupy, w których 3 gminy grały systemem "każdy z każdym". Po zaciętych rozgrywkach faworytem turnieju okazała się drużyna MDP reprezentująca gminę Pępowo.

I MIEJSCE - MDP gminy Pępowo

II MIEJSCE - MDP gminy Poniec

III MIEJSCE - MDP gminy Piaski

IV MIEJSCE - MDP gminy Borek Wlkp.

V MIEJSCE - MDP gminy Krobia

VI MIEJSCE - MDP gminy Gostyń

Gminę Piaski reprezentowała jednostka OSP Bodzewo.

Ponadto tytuł "Najlepszego bramkarza turnieju" zdobył Aleks Skowroński z OSP Zalesie (gm. Borek Wlkp.). Tytuł "Najlepszego strzelca" trafił po dogrywce do Filipa Zjeżdżałki z OSP Pępowo, a,,Najlepszym zawodnikiem" został Fabian Grzymisławski również z OSP Pępowo.

Puchary i medale dla zwycięskich drużyn oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczyli: dh Andrzej Dorsz oraz dh Grzegorz Wabiński - wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu, dh Mikołaj Wojtyczka - prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach, Wiesław Glapka - wójt gminy Piaski oraz dh Ryszard Giera - członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu.

Organizatorami VII Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu przy współpracy z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach. Turniej mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Gostyńskiego.

Opracowanie: OSP Pępowo