Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 09 czerwca 2021 roku

WARNiK


Powiat Gostyński, jako jeden z 12 samorządów w Wielkopolsce, a jedyne starostwo przystąpiło do prestiżowego projektu pt. WARNiK. Na udziale w projekcie skorzystają przede wszystkim mieszkańcy. Reprezentanci powiatu będą pracować nad nowymi rozwiązaniami, które są potrzebne lokalnej społeczności.

Zgodnie z założeniami projektu powiat gostyński reprezentują 3 osoby: mieszkanka Gostynia, liderka Stowarzyszenia BAZA, przedstawiciel Starostwa. Ich zadaniem jest wypracowanie pomysłów na działania, które są potrzebne w powiecie i które zgłaszają sami mieszkańcy.

Problemy zgłaszane ze strony mieszkańców są różne. To między innymi brak wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w czasie pocovidowym, brak miejsc spotkań dla mieszkańców czy też mała integracja mieszkańców z obcokrajowcami. W ramach projektu będziemy szukać dla nich konkretnych rozwiązań - mówi Anna Jądrzyk ze Stowarzyszenia Centrum PISOP, które realizuje projekt.

W ramach projektu przedstawiciele powiatu biorą udział w szkoleniach i korzystają ze wsparcia doradców. Zaplanowane zostały także spotkania z norweskim partnerem projektowym - firmą Newschool oraz wizyta studyjna dla uczestników, prezentująca dobre praktyki.

Jestem przekonana, że dzięki wsparciu naszych ekspertów, w tym partnera z Norwegii, już wkrótce w powiecie uda się podjąć nowe działania – uzupełnia A. Jądrzyk.

Postępy projektu można śledzić na profilu Stowarzyszenia Centrum PISOP na Facebooku.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.


Opracowanie: PISOP 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies