Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 20 września 2022 roku

Wernisaż Krobia 2022


Uroczystość rozpoczęła i powitała gości Pani Swietłana Figiel kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi, następnie głos zabrała Pani Agnieszka Włodarczyk-Rolnik prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "NIE SAMI". Zaprezentowano krótki występ podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi tematycznie nawiązujący do imprezy. Pani Agnieszka nawiązała, że "Festiwal kultur" to zadanie publiczne realizowane na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach projektu współfinansowanego
z Powiatu Gostyńskiego. Wspomniała, że tegoroczna edycja odbyła się w formie konkursu plastycznego pod hasłem "Znane i nieznane". Uczestnicy konkursu mieli okazję poznać kulturę wybranego przez siebie Państwa. Podopieczni poprzez twórczość wyrażają uczucia, emocje, a przedstawiona sztuka jest nośnikiem wiedzy. Podczas wernisażu zaproszeni goście, przedstawiciele placówek oraz autorzy prac mogli zapoznać się z kulturowym dziedzictwem krajów, przedstawionych w pracach. Twórcze działania będące myślą przewodnią tegorocznego przedsięwzięcia miały na celu rozwój wyobraźni i inwencji poprzez realizację własnych pomysłów, miały służyć również integracji ze środowiskiem lokalnym, nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych i wymianie doświadczeń artystycznych. Rozstrzygnięcie konkursu, wernisaż, występ Gości Specjalnych oraz poczęstunek były zwieńczeniem całego przedsięwzięcia.

W konkursie wzięło udział 13 placówek, nadesłano 29 prac, które wykonało 35 osób.

Jury w składzie: Magdalena Wojciechowska-Grzymisławska - przewodnicząca i zarazem Gość Specjalny, Barbara Krakowska oraz Barbara Dudka oceniły nadesłane i dostarczone prace przyznając trzy nagrody główne oraz pięć wyróżnień.

Po ogłoszeniu wyników konkursu i nagrodzeniu laureatów Pani Agnieszka Szymkowiak zapowiedziała Gości Specjalnych. Wspomniała o tym, iż Pani Magdalena Wojciechowska-Grzymisławska prowadzi Pracownię Artystyczną oraz warsztaty o różnej tematyce. Pani Magda projektuje i wykonuje różnorodne rękodzieło, wykorzystując kamienie, drewno, metal, len, słomę i siano. Inspiruje ją muzyka, śpiew i taniec. Pan Maciej jest podróżnikiem, który kolekcjonuje instrumenty z różnych zakątków świata. Instrumenty zostały przez Podróżnika zaprezentowane oraz można było na nich zagrać. Po koncercie Gości Specjalnych Pani kierownik podziękowała Wszystkim Gościom zaprosiła na poczęstunek oraz do obejrzenie prac konkursowych.

W dniu 14.09.20022 roku zakończyliśmy realizację zadania publicznego realizowanego
w ramach projektu publicznego, wspieranego przez Powiat Gostyński.


Opracowanie: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nie Sami” 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies