Czwartek, 24 listopada 2022 roku

Wykluczeni w cyberprzestrzeni? Już nie my!!

Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Chumiętkach realizuje projekt „Wykluczeni w cyberprzestrzeni”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu :Działaj lokalnie” Stowarzyszenia „Dziecko”

Kilka miesięcy trwały zajęcia z wykorzystaniem różnorodnych urządzeń multimedialnych mające przybliżyć wirtualny świat osobom najbardziej zagrożonym wykluczeniem cyfrowym – są wśród nich podopieczni miejscowego domu pomocy społecznej, osoby chore, niepełnosprawne, seniorzy, zamieszkujące tereny wiejskie. Uczestnicy warsztatów dzielnie „wzięli

byka za rogi” i mimo początkowych obaw świetnie sobie radzili. Niektórzy z nich to już prawdziwi surferzy internetowi!

Zwieńczeniem projektu i nagrodą za wysiłek był wyjazd do Muzeum Sztuk Użytkowych
w Poznaniu, gdzie uczestnicy zwiedzali i zapoznawali się z multimedialnymi formami przekazu informacji.

Opracowanie: Stowarzyszenie „Ja-Ty-My”