Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 27 marca 2023 roku

XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego osób zrzeszonych i niezrzeszonych * Grabonóg 2023 *


W sobotni słoneczny poranek 25 marca 2023, jak co roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczychw Grabonogu, w ramach Drzwi Otwartych Szkoły, odbył się XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, dla osób zrzeszonych i niezrzeszonych pod hasłem: „Gram trzeźwo i żyję trzeźwo” Grabonóg 2023.

Z zaproszenia skorzystało blisko 30 zawodników w obu kategoriach, którzy przyjechali między innymi z Poznania, Ponieca, Koźmina Wlkp., Stęszewa, Kórnika, Śmigla, Ostrorogu, Trzemeszna oraz z Góry.

 Po emocjonujących pojedynkach, obfitujących w wiele ciekawych zagrań, najlepszym zawodnikiem w kategorii niezrzeszonych okazał się Szymczyk Kajetan ze Stęszewa,  drugie miejsce zajął Sarbinowski Przemysław z Ziółkowa a trzeci był Adamczak Piotr z Trzemeszna, natomiast w kategorii zrzeszonych najlepszym zawodnikiem okazał się Walencki Wojciech z Piasta Ponieca, drugie miejsce zajął Welke Daniel z UKS Nałęcz Ostroróg, a trzeci był Gordon Maciej z FAIRPLAYCE Poznań, to właśnie oni odebrali  nagrody finansowe ufundowane przez sponsorów  Rafała Nowaka - Radnego Gminy Piaski oraz Krzysztofa Deutscha - Członka Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

Klasyfikacja końcowa turnieju zawodników zrzeszonych do szóstego miejsca:

 

 1. Walencki Wojciech – Piast Poniec
 2. Welke Daniel – UKS Nałęcz Ostroróg
 3. Gordon Maciej - FAIRPLAYCE Poznań
 4. Cybiński Krzysztof – Grześkowiak Kórnik
 5. Szczerbal Kamil – Piast Poniec
 6. Filipiak Damian – Biały Orzeł Koźmin Wlkp.

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju zawodników niezrzeszonych do szóstego miejsca:

 

 1. Szymczyk Kajetan - Stęszew
 2. Sarbinowski Przemysław - Ziółkowo
 3. Adamczak Piotr - Trzemeszno
 4. Deutsch Krzysztof – Piaski Wlkp.
 5. Nowacki Maciej - Gostyń
 6. Ciekański Sławomir – Piaski Wlkp.

Zakończenia turnieju oraz wręczenia nagród dla pierwszych czterech zawodników w  obu kategoriach dokonali: Dyrektor ZSR w Grabonogu – mgr Agnieszka Sadzka, Wójt Gminy Piaski – Wiesław Glapka, Wicestarosta Powiatu Gostyńskiego – Janusz Sikora, Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego – Krzysztof Deutsch.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Gmina Piaski,  Krzysztof Deutsch, Rafał Nowak, Firma REHATEAM Gabinet Rehabilitacji i Terapii Manualnej  w Gostyniu, którym organizator składa serdeczne podziękowania.

Organizatorem turnieju był Zbigniew Klimański  a sędzią głównym Marcin Pawlak.

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży jak i rodziców przybyłych na Drzwi Otwarte Szkoły.

Cała impreza stała na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym, stwierdzili uczestnicy turnieju, zapowiadając chęć przyjazdu w przyszłym roku.


Opracowanie: Zbigniew Klimański


 

 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies