Wtorek, 22 czerwca 2021 roku

Zdrowie, życie, bezpieczeństwo – zapraszamy na Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

W piątek 25 czerwca 2021 roku na rynku w Gostyniu odbędzie się ,,Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa”. Swoje stoiska zaprezentują służby: m.in. policja, straż pożarna i wojsko. Możliwe będzie również zaszczepienie się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 25 czerwca między godziną 10.00 a 13.00 na gostyńskim rynku.

W programie: prezentacja pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz specjalistycznych służb, losowanie czujek dymu i CO oraz znakowanie rowerów. Swoje stoiska zaprezentują służby: Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Gostyniu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gostyniu, 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu.

W czasie wydarzenia zaprezentowane będą pojazdy i sprzęty wojskowe, a także pierwsza pomoc przedmedyczna.

Wśród uczestników rozlosowane zostaną czujki dymu i CO. Potencjalni dawcy szpiku kostnego będą mogli zarejestrować się w bazie dawcy. Każda osoba, która przyjdzie na rynek będzie miała również możliwość  zaszczepienia się przeciwko COVID-19.