Wtorek, 29 czerwca 2021 roku

Zdrowie. Życie. Bezpieczeństwo. Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

Za nami kolejny  Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa. Na gostyńskim rynku obecnych było wiele służb, na co dzień dbających o bezpieczeństwo. Przygotowano wiele propozycji dla mieszkańców: znakowanie rowerów, możliwość zaszczepienia się przeciwko covid-19 bez rejestracji, a także dołączenia do bazy DKMS. Swoje stoiska zaprezentowała policja, straż pożarna oraz wojsko. Na wszystkich zainteresowanych czekała grochówka.

Wydarzenie współorganizował: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu, powiat gostyński,  Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Na gostyńskim rynku sprzęt wojskowy zaprezentował również  4. Zielonogórski Pół Przeciwlotniczy, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lesznie oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Mieszkańcy, którzy piątkowe przedpołudnie postanowili spędzić na gostyńskim rynku mogli bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się przeciwko covid-19. Wszyscy chętni mieli także możliwość dołączenia do bazy dawców szpiku DKMS, a także oznakować swój rower. Na stoisku strażaków zaprezentowano domek, dzięki któremu dzieci mogły zapoznać się zagrożeniami pożarowymi, występującymi w domu. Przeprowadzono też konkurs, w którym do wygrania były czujki dymu. Na mieszkańców czekała również wojskowa grochówka.