Środa, 03 lipca 2019 roku

„Zjazd rodzin” w DPS w Chumiętkach

30 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach odbył się coroczny „Zjazd Rodzin”. Wydarzenie to na stałe wrosło w tradycję placówki i służy przede wszystkim integracji osób starszych i niepełnosprawnych. Tym razem bawiono się wspólnie z mieszkańcami wioski oraz członkami Stowarzyszenia „Ja – Ty – My” , które było współorganizatorem imprezy w ramach projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam!” dofinasowanego ze środków powiatu gostyńskiego.

W gorące niedzielne popołudnie do Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach przybyli długo wyczekiwani goście – rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców. Jest to chwila niezwykle istotna z punktu widzenia podopiecznych, daje im możliwość spotkania się z rodzinami, pochwalenia się dziećmi, wnuczętami Jest wspaniałym lekiem na samotność i tęsknotę za środowiskiem, które z powodu choroby musieli opuścić. Mieszkańcy czekają na tę coroczną imprezę z niecierpliwością. Dla całego DPS w Chumiętkach jest to wielkie święto. Tym razem okazja do radości i świętowania była podwójna, bowiem mieszkańcy mogli dzielić radość z zaprzyjaźnionymi seniorami z Krobi, Pudliszek oraz mieszkańcami wioski.

Zaproszenie przyjęli także: Alfred Siama, Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Damian Walczak, radny Powiatu Gostyńskiego, który reprezentował również gminę Krobia, Dominika Karlińska, Kierownik Działu Nadzoru i Pomocy Instytucjonalnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Sołtys wsi Chumiętki Agnieszka Sudolska.

Imprezę uświetniły występy grupy teatralnej „Razem” w bajce o Królewnie Śnieżce, a także grupa teatralna DPS Chumiętki „Jesień” w scence kabaretowej o żonie zołzie oraz młodzi artyści w konkursie mini talentów. Pobyt gościom umiliły konkursy – „Potyczki Rodzinne”, wspólne zabawy oraz śpiewy przy biesiadnym stole, na którym nie zabrakło pysznego placka drożdżowego, kawy, chlebka ze smalcem i kiszonymi ogórkami a także kiełbasy z grilla.

Spotkanie udało się tak znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników oraz pomocy wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Ja – Ty – My”, a także pomocy sponsorów: powiatu gostyńskiego, gminy Krobia, spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, pani Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Konarczak z Pogorzeli, Piekarni Jesiak z Krobi, Firmy „Niro z Lubinia, Sklepowi Spożywczo – Przemysłowemu K. Jankowiak z Krobi.

Opracowanie: Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach