Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 16 lipca 2019 roku

1000 Plus dla najlepszych maturzystów

Matura nie była im straszna. 12 najlepszych absolwentów z czterech szkół ponadpodstawowych, którzy najlepiej zdali egzamin dojrzałości, otrzymało czeki w wysokości 1000 złotych


Matura nie była im straszna. 12 najlepszych absolwentów z czterech szkół ponadpodstawowych, którzy najlepiej zdali egzamin dojrzałości, otrzymało czeki w wysokości 1000 złotych. Gratulacje maturzystom i ich rodzicom złożył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski i Wicestarosta Janusz Sikora. Obaj wyrazili też nadzieję, że po zakończeniu studiów część z nich wróci jako młodzi specjaliści do powiatu gostyńskiego.

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpili uczniowie z czterech szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest powiat gostyński: Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Zdawalność matury przewyższyła średnią ogólnopolską – wynik pozytywny uzyskało 88,2% maturzystów (w Polsce było to 80,5%).

Najlepszych z najlepszych docenił Zarząd Powiatu Gostyńskiego. - Najzdolniejsi uczniowie mogą liczyć na wsparcie ze strony powiatu gostyńskiego w wysokości 1000 złotych. Dziś zostaną im przekazane symboliczne czeki na tę kwotę – powiedział Starosta Gostyński Robert Marcinkowski podczas spotkania z maturzystami i ich rodzicami.

Wśród absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu nagrodzono Wiktora Maćkowiaka, Tomasza Kopcińskiego i Julię Pelc. Najlepszymi maturzystami w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu okazali się Eryk Andrzejewski, Marcin Grzegorczyk oraz Bartłomiej Zbieralski. Nagrody otrzymali także abiturienci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi – Martyna Sarbinowska, Maria Konczewicz oraz Wiktoria Wajszczak oraz z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu – Katarzyna Rolnik, Małgorzata Maria Nowacka oraz Klaudia Pietrzak.

Świeżo  upieczeni abiturienci szkół średnich zamierzają kontynuować naukę. Większość z nich wybiera kierunki techniczne i ścisłe. Zamierzają także studiować psychologię, sztuki współczesne czy kształcić się w zawodzie policjanta. Większość na miejsce swojej dalszej edukacji wybiera Wrocław lub Poznań. Zarówno Starosta, jak i Wicestarosta wyrazili nadzieję, że maturzyści będą stanowić wizytówkę naszego regionu, a część z nich wróci do powiatu jako młodzi specjaliści.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies