Środa, 11 października 2023 roku

11 mln na drogi powiatowe z programów rządowych

Trwa drogowa ofensywa powiatu gostyńskiego. Dzięki kolejnym dofinansowaniom, samorząd powiatowy poprawi stan techniczny ważnych odcinków drogowych. Przebudowany zostanie dalsza część drogi w Brzeziu,  ul. Fabryczna w Gostyniu, drogi: Wycisłowo – Koszkowo, Babkowice – Gumienice,  Pijanowice – Bukownica oraz Poniec - Krobia. W sumie wsparcie rządowe wyniesie ponad 11 mln złotych.

W ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład” Powiat Gostyński otrzyma prawie 2 miliony złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na ulepszenie nawierzchni dróg na odcinkach: Wycisłowo – Koszkowo, Babkowice – Gumienice, Pijanowice – Bukownica oraz ul. Fabryczna w Gostyniu. Wartość całej inwestycji to ponad 2,3 mln złotych.

Rozstrzygnięto także kolejną edycję Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W Powiecie Gostyńskim realizowane będą dwa zadania: przebudowa z rozbudową drogi powiatowej Gostyń - Brzezie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego - ETAP II oraz rozbudowa drogi między Dzięczyną a Poniecem.

Modernizacje dróg będą kontynuacją wcześniejszych inwestycji na terenie gminy Gostyń i gminy Poniec.

Wartość obu inwestycji to ponad 15 000 000 zł. Dofinansowanie wyniesie prawie 9 000 000 zł.

Warto dodać, że wkład własny do inwestycji pokryty zostanie z budżetu powiatu oraz gmin, na terenie których znajdują się drogi przeznaczone do modernizacji.