Poniedziałek, 25 marca 2024 roku

25 transport humanitarny

W 760 dniu wojny obronnej Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą dotarł do miejsca przeznaczenia kolejny transport pomocowy.  To już dwudziesty piąty - w akcji koordynowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - transport humanitarny darów z Ziemi Gostyńskiej do Ukrainy.

25. transport został załadowany w godzinach wieczornych 22 marca br.  Jest przeznaczony adresowany do mieszkańców, żyjących w strefie przyfrontowej i służb medycznych, działających w tzw. „strefie zero” w Okręgach Chersońskim i Zaporoskim.

Na ten transport złożyły się zebrane dary m.in: maty termiczne, środki opatrunkowe, rękawiczki jednorazowe, buty, koce, rękawice, czapki, kurtki ciepłe, bluzy i spodnie dla dzieci, pieluchomajtki dla dzieci i dorosłych oraz żywność: konserwy mięsne i rybne, makaron, kasza, olej, czekolada, kawa, dżemy, środki czystości, proszek do prania itp. Dary (łącznie ok. półtorej tony) odebrali wolontariusze Sasza i Vasyl z ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „SOTA” (plaster miodu) i przekazali transport do Ukrainy.

Ta kolejna wyjątkowa nieodpłatna pomoc została udzielona dzięki ofiarności instytucji, organizacji i indywidualnych ofiarodawców z Gostynia i powiatu gostyńskiego.

Organizatorzy transportu serdecznie dziękują za ofiarność i wspólne działanie na rzecz broniącej się Ukrainy. Prezes Fundacji „SOTA” Romas Oleksandr podkreśla: -„Dziękuję za kolejny transport humanitarny. Wasza pomoc jest cały czas potrzebna.”

Romas Oleksandr to były żołnierz, który stracił nogę i leczył się oraz rehabilitował w Gostyniu, Piaskach i w Poznaniu – w ramach akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, PCPR w Gostyniu, firmę ENforce MT i powiat gostyński. Teraz organizuje pomoc dla mieszkańców Ukrainy dotkniętych działaniami wojennymi.

Organizatorzy pomocy informują: Ruszyła już zbiórka na kolejny transport humanitarny. Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00 (lub po tej godzinie po indywidualnym umówieniu się) - tel. 65 572 75 28; 601 071 487;

Potrzebna jest przede wszystkim pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, a zwłaszcza opatrunki żelowe, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne, maseczki, rękawiczki jednorazowe, a także koce. Potrzebna jest żywność: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne, rybne itp.

Potrzebne są też generatory prądu.

Prosimy Was o pomoc i wpłaty na zakup darów.

Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta

66 2030 0045 1110 0000 0270 9000

Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna

Opracowanie: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenie DZIECKO