Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 12 kwietnia 2019 roku

4 złote medale „TĘCZY” w Dominowie

Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA” wziął udział w kolejnym turnieju w ramach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate w Dominowie


Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA” wziął udział w kolejnym turnieju w ramach Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate w Dominowie. W zawodach brało udział 227 zawodników z 18 klubów. TKKF „TĘCZA” reprezentowało 12 zawodników. Tym razem młodzi karatecy z Gostynia i Piasków wywalczyli 10 medali.

Uczestnicy startowali w konkurencjach KIHON, KATA i KUMITE. Gostyński klub karate TKKF „TĘCZA” pokazał się z dobrej strony i w zaciętej rywalizacji wywalczył 10 medali, w tym cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe. Turniej, obok rywalizacji sportowej karateków, był też znakomitą okazją do wymiany doświadczeń.

Złote medale wywalczyli: Tobiasz Michnowski w kata (pomarańczowe, zielone i niebieskie pasy) młodzików r. 2007-2006;  Gabriela Matyla  w kata dziewcząt (białe i żółte pasy) r. 2009-2008; Olaf  Rybakowski  w kihonie chłopców r. 2009; oraz Zuzanna Chuda, Julia Fabian, Gabriela Matyla w kata drużynowe mieszane r. 2009 i młodsi.

Kolejne trzy medale – srebrne – wywalczone przez młodych karateków z Gostynia i z Piasków  zdobyli: Daria Pietrzyk kata (niebieskie i brązowe pasy) juniorek młodszych r. 2005-2003; Wojciech Kuberka w kihonie chłopców r.2009 oraz Adam Walkowiak, Wojciech Kuberka, Olaf Rybakowski w kata drużynowym r. 2009 i młodsi. Brązowe medale – po zaciętych zmaganiach – zdobyli: Piotr Feledziak w konkurencji kata (białe i żółte pasy) r. 2007-2003; Wojciech Kuberka w kata (białe i żółte pasy) r. 2009-2008 oraz Zuzanna Chuda w kata Pierwszy Krok r. 2011-2009.

Uczestnicy Ligii Karate otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Podsumowując start w turnieju, kierownik ekipy Sensei Mieczysław Polewski podkreślił: -„Sukces gostyniaków jest tym większy, że zawody stały na wysokim poziomie. Młodzi karatecy „TĘCZY” radzili sobie doskonale w poszczególnych walkach i zajmowali miejsca na podium, co dobrze świadczy o wychowankach TKKF „TĘCZA”.

Wspomagający M. Polewskiego Sensei Marcin Danek: - „Gratuluję wszystkim zawodnikom uzyskanego wyniku i zapraszam chętnych, dzieci, młodzież i dorosłych na treningi karate.”

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice – w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30; dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30. Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (7. Dan), Mieczysław Polewskiemu (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).


Opracowanie: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies