Czwartek, 03 stycznia 2019 roku

Akcja # KOMÓRKOMANIA

Młodzież z gostyńskiego liceum przyłączyła się do walki z nowotworami krwi. Zorganizowała akcję #KOMÓRKOMANIA mająca na celu rejestrację potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w bazie Fundacji DKMS. Akcja miała miejsce 21 i 22 grudnia 2018 r. w budynku gostyńskiego liceum.  Przez dwa dni działał punkt rejestracji, do którego przyszło wiele osób, którym pomoc innym nie jest obojętna. Podczas akcji #KOMÓRKOMANIA zostało zarejestrowanych 68 osób. Młodzież pod opieką pana Mateusza Matysiaka najpierw przeszła szkolenie, by potem móc rejestrować potencjalnych dawców. Rejestrację wykonywało 14 przeszkolonych wolontariuszy.

Opracowanie: ZSO w Gostyniu